نمایشگاه مجسمه های مفتولی – حبیب الله احسانی  – گالری هنرهای تجسمی ، تصویرگران پویا اندیش

مصاحبه خبرنگار ایسنا با حبیب الله احسانی :   یک هنرمند با هنر ابداعی‌اش، حجم‌هایی از درخت‌های مینیاتوری را با سیم و مفتول ساخته است.

حبیب احسانی در گفت‌وگو با خبرنگار بخش هنرهای تجسمی ایسنا، درباره‌ی نخستین نمایشگاه انفرادی‌اش، توضیح داد: حدود 30 اثر حجمی مینیاتوری که با سیم و مفتول ساخته شده‌اند، در این نمایشگاه در معرض نمایش گذاشته می‌شوند. موضوع این آثار درخت است و به‌دلیل اندازه‌ی کوچک و خاص‌شان عنوان آثار «مینیاتوری» را روی آن‌ها گذاشته‌ام.

او اظهار کرد: برای اولین‌بار است که این هنر در یک نمایشگاه ارائه می‌شود. من این هنر را به‌خاطر علاقه‌ام به درخت و کار با سیم و کاملا به‌صورت تجربی آموخته‌ام. این درخت‌ها طوری درست شده‌اند که به واقعیت بسیار نزدیک باشند. همچنین برای طبیعی شدن بیشتر آن‌ها، از چوب برای زیرسازی استفاده کرده‌ام.

این هنرمند همچنین با اشاره به این‌که این درخت‌ها ابعاد مختلفی دارند، گفت: تمام کارها از جنس فلز هستند و تلاش کرده‌ام با ابزار زمختی مثل سیم، آثار ظریف و زیبایی را بسازم.

حبیب احسانی در رشته‌ی معماری تحصیل کرده و چند سالی است که فعالیت‌های هنری را دنبال می‌کند. درخت‌های مینیاتوری، نخستین نمایشگاه انفرادی این هنرمند به‌شمار می‌رود.

این نمایشگاه از 8 تا 13 اسفندماه در آتلیه تصویرگران «پویا اندیش» به نشانی پاسداران، ابتدای گلستان سوم، شماره 120 میزبان علاقه‌مندان به هنر است.

انتهای پیام.           لینک خبر :    www.isna.ir                   لینک تصویری خبر : تصویر از صفحه ایسنا

@pouyaandish

راه آسان برای ارتباط با ما - کانال تلگرام تصویرگران پویا اندیش

جهت ثبت نام و اطلاع از کلاس های آموزش مجسمه سازی با فلز