سفالگری در خانه ، لذت سفالگری را در خانه تجربه کنیم .

سفالگری در خانه

سفالگری در خانه یکی از مناسب ترین و در دسترس ترین فعالیت هایی است که با استفاده از آن می توان زمینه را برای سرگرمی و فعالیت های هنری فراهم آورد، از آن جایی که سفالگری نیاز به مواد اولیه بسیار اندکی دارد و در واقع یکی از ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین هنرها به شمار می رود، می توان در منزل نیز به ایجاد آثار هنری در این زمینه پرداخت وسفال های بسیار زیبا و منحصر به فرد را خلق نمود.
در سفال گری از یک توده خاک رُس مرطوب استفاده می شود و برای شکل دادن به این خاک رُس باید آن را درون چرخ سفالگری قرار داده و به وسیله حرکت چرخ سفالگری، می توان از ترکیب هماهنگی های ایجاد شده در ذهن و بدن با محیط اطراف یک اثر هنری بسیار زیبا را به وجود آورد. به همین جهت می توان گفت سفال گری دارای مزایای بی شماری است و از آن جمله می توان به مزایای بی نظیر آن در درمان بسیاری از بیماری های روحی و جسمی اشاره کرد.

سفالگری در خانه
سفالگری در خانه

برخی از افراد دچار استرس در زندگی هستند و یا از ناراحتی هایی در زندگی خود رنج می برند. پرداختن به هنر سفالگری در خانه می تواند یک راهکار بسیار مناسب و تأثیر گذار در بهبودی این اشخاص باشد؛ زیرا سفالگری در خانه سبب ایجاد آرامش روحی و روانی در افراد می گردد و محیط مناسبی را برای بهبود علائم بیماری های روحی برای این افراد فراهم می آورد. به این ترتیب سفالگری در خانه علاوه بر این که یک فعالیت سرگرم کننده است، می توان با استفاده از آن به تقویت خلاقیت و مهارت های فردی پرداخته و به آرامش روحی و روانی دست پیدا کرد.

سفالگری یکی از بهترین فعالیت ها برای درمان افسردگی و اختلالات روحی و روانی می باشد و از آن جایی که پرداختن به هنر سفالگری سبب توجه به جزئیات و دقت بیشتر می گردد و با استفاده از آب و خاک می توان یک محصول نهایی بسیار زیبا را پدید آورد، می توان گفت سفالگری نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری را در ایجاد آرامش و احساسات مثبت در افراد دارد.
سفالگری یکی از بهترین و ارزشمندترین فعالیت های هنری می باشد که سبب افزایش خلاقیت در افراد می گردد و به این ترتیب ایجاد آثار هنری زیبا و خلاقانه در زمینه سفالگری حس آرامش درونی را برای افراد به ارمغان می آورد و فشار خون راکاهش داده و ضربان قلب را تنظیم می نماید.
فرایند های شکل دهی به سفال و خلق سفال های بسیار زیبا با استفاده از خاک رس، نیاز به تمرکز و دقت بسیار زیادی دارد. سفالگری در خانه یکی از مناسب ترین فعالیت هایی است که می تواند سبب ایجاد آرامش خاطر در افراد گردد و حواس پرتی و افکار پریشان را از هنرمند به دور نگه دارد.

آموزش سفالگری

 

 

سفالگری در خانه در واقع یکی از روش های مؤثر برای بهبود خلق و خو در افراد می باشد و می توان از آن برای آرامش هر چه بیشتر در زندگی استفاده نمود. تنها با چند جلسه سفالگری می توان از آثار شگفت انگیز و بی نظیر آن در سلامتی و بهبود الگوهای رفتاری بهره مند شد. در واقع می توان گفت سفالگری یکی از مناسب ترین شیوه های درمان غیر دارویی برای به دست آوردن سلامت روح و روان محسوب می شود.
سفالگری یکی از فعالیت های بسیار ارزشمند برای تمام سنین می باشد که ایجاد آثار هنری در این زمینه سبب افزایش و بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس در فرد هنرمند می گردد؛ زیرا به وسیله سفالگری، فرد به استعدادهای دورنی خود پی می برد و می تواند به شکوفایی استعدادها و مهارت های فردی خود بپردازد و به این ترتیب اعتماد به نفس در افراد تقویت می گردد.

سفالگری یک فعالیت سرگرم کننده و مفید می باشد که در کاهش افسردگی و اضطراب نیز بسیار تأثیرگذار است و از لحاظ عاطفی و اجتماعی نیز سبب رشد و پرورش افراد می گردد.
سفالگری بسیار لذت بخش است و فرصت مناسبی را برای بیان خلاقانه در افراد فراهم می آورد. علاوه بر آن سفالگری یکی از مناسب ترین راه ها برای درمان فیزیکی به شمار می رود؛ زیرا سفالگری در تقویت مفاصل دست نیز بسیار کاربرد دارد و از آن می توان برای افزایش هماهنگی در حرکات چشم و دست همراه با تمرکز ذهنی استفاده نمود.

مقالات : اطلاعات بیشتری در مورد سفالگری داشته باشیم .

کلاس های آموزشی : هنرهای دستی را تجربه کنیم .

 • شماره های تماس :

  ۰۵ ۰۵ ۵۸ ۲۲   –   ۵۸۷ ۵۸۷ ۲۲ – ( ۰۲۱ )

  ۵۸۷۶۳۲ ۲۲    –    ۵۸۷۶۲۱ ۲۲

  ۲۲۵۸۵۹۷۷    –    ۵۸۷۶۵۰ ۲۲

  همراه : ۰۹۱۲۱۸۸۴۸۲۱

 • آدرس :

  تهران – پاسداران – بالاتر از برج سفید – ابتدای گلستان سوم

  بعد از رستوران چیتر برگر – ساختمان ۱۲۰

  مرکز تخصصی آموزش سفالگری – پویا اندیش

1
آدرس پویا اندیش

@pouyaandish

راه آسان برای ارتباط با ما - کانال تلگرام تصویرگران پویا اندیش

کلیه حقوق سایت متعلق به آموزشگاه سفالگری تصویرگران پویا اندیش می باشد