مزایای آموزش سفالگری برای کودکان

like  مزایای سفالگری برای کودکان

سفالگریخاک رُس یکی از مناسب ترین ابزارها برای کشف و توسعه مهارت های کودکان و افزایش خلاقیت و یادگیری در آنان می باشد. خاک رس که از آن در سفالگری استفاده می شود ماده ای کاملا طبیعی می باشد و سفالگری کودکان با استفاده از خاک رس سبب تقویت بسیاری از مهارت های منحصر به فرد در کودکان می گردد، از آن جمله می توان به افزایش یادگیری، بهبود مهارت های حرکتی، افزایش عزت نفس، مهارت های حل مسأله و آموزش نظم و انضباط به کودکان اشاره کرد. سفالگری برای کودکان یک فعالیت هنر بسیار مفید می باشد که فرصت مناسبی را برای ابراز وجود و کشف توانایی ها و مهارت های فردی در آنان پدید می آورد. علاوه بر این خاک رس دارای خواص درمانی بی نظیری می باشد و در ایجاد آرامش و بهبود رفتارهای پرخاشگرانه در کودکان بسیار تأثیر گذار می باشد.

سفالگری آموزش سفالگری به کودکان سبب ایجاد حس رضایت در والدین نیز می گردد، در واقع اکثر پدر و مادرها به دنبال پرورش فرزندانی موفق هستند و برای این منظور خواهان کشف استعدادها و مهارت های درونی در فرزندانشان هستند، به همین دلیل سفالگری یکی از مناسب ترین و برترین راه ها برای کشف و بروز استعدادها و خلاقیت در کودکان می باشد. آموزش سفالگری به کودکان، بستر مناسبی را در جهت توسعه مهارت ها و خلاقیت های آنان در زمینه های گوناگون فراهم می آورد و ساخت ظروف گلی با دست و شکل دادن به ان سبب پرورش تخیل در کودکان می گردد.

آموزش کودکان
آموزش کودکان
سفالگری کودک

سفالگریاگر دوست دارید فرزندان با هوش و با استعدادی را تربیت کنید بهتر است آموزش سفالگری برای کودکان را در اولویت قرار دهید ؛ زیرا مطالعاتی که اخیرا بر روی سفال و خاک رس انجام شده ، این موضوع را به اثبات رسانده که در خاک رس یک باکتری مفید وجود دارد که خاصیت ضد اضطرابی برای کودکان دارد. این باکتری همچنین سبب افزایش سروتونین موجود در مغز می گردد و به این ترتیب سطح یادگیری و ضریب هوشی کودکان را افزایش می دهد. در واقع سفالگری یکی ازفعالیت های هنری بسیار سودمند برای کودکان می باشد و سبب برقراری ارتباط میان کودک و طبیعت می گردد و فواید موجود در طبیعت را در وجود کودک رشد و پرورش می دهد.

like آموزش سفالگری به کودکان و کار با گل خاک رس یک تجربه جادویی و هیجان انگیز برای کودکان می باشد و برای تمام سنین نیز مناسب می باشد. کودکان در بازی با خاک رس ، به نوعی لذت از حس لامسه و تحریک ذهنی و خلاقیت های فردی خود دست می یابند؛ زیرا سفالگری با خاک رس تمام انرژی های مثبت و روحیه بخش موجود در خاک رس را به کودکان منتقل می کند و زمینه مناسبی را برای رشد و فعالیت سالم کودکان ایجاد می کند.
like بازی کردن با گل خاک رس در حین آموزش سفالگری به کودکان آرامش و رهایی از استرس را برای کودکان به همراه می آورد و ذهن فعال آنان را به سمت افکار و ایده های مثبت و سازنده سوق می دهد و همچنین راهکار مناسبی برای بروز احساسات در کودکان می باشد و از لحاظ روحی و جسمی ، سلامت آنان را در زندگی تضمین می نماید.
like با آموزش سفالگری به کودکان مهارت های حل مسأله ، برنامه ریزی ، کاوش ، ارزیابی توانایی ها و خلاقیت های فردی در آنان بهبود می یابد و در واقع سفالگری فرصت مناسبی را برای یادگیری کودکان در کنار سرگرمی و بازی برای آنان فراهم می آورد.
like شرکت در فعالیت های گروهی در کلاس های آموزش سفالگری زمینه را برای کسب مهارت های مهم ارتباطی مانند به نوبت صحبت کردن ، ارتباط با کودکان و افراد دیگر به اشتراک گذاری وسایل و دیگر رفتارهای خوب و مهارت های اجتماعی را در کودکان تقویت می کند.
like آموزش سفالگری به کودکان سبب آشنایی آن ها با فعالیت های لمسی و دیداری می گردد و مخلوط کردن رنگ های مختلف در خاک رس، موجب کشف خلاقیت های تشخیص رنگ در کودکان شده و آن ها را با رنگ های مکمل و نحوه ترکیب آن ها آشنا می سازد.
در یک نتیجه گیری کلی می توان گفت: آموزش سفالگری به کودکان گام مؤثری در جهت هدایت آنان به سمت اهداف فردی و استاندارد های ارزشمند و عالی در کودکان می گردد و دستیابی به موفقیت و پیشرفت در زندگی را برای کودکان به ارمغان می آورد.

مقالات : اطلاعات بیشتری در مورد سفالگری داشته باشیم

 • شماره های تماس :

  ۰۵ ۰۵ ۵۸ ۲۲   –   ۵۸۷ ۵۸۷ ۲۲ – ( ۰۲۱ )

  ۵۸۷۶۳۲ ۲۲    –    ۵۸۷۶۲۱ ۲۲

  ۲۲۵۸۵۹۷۷    –    ۵۸۷۶۵۰ ۲۲

  همراه : ۰۹۱۲۱۸۸۴۸۲۱

 • آدرس :

  تهران – پاسداران – بالاتر از برج سفید – ابتدای گلستان سوم

  بعد از رستوران چیتر برگر – ساختمان ۱۲۰

  مرکز تخصصی آموزش سفالگری – پویا اندیش

1
آدرس پویا اندیش

@pouyaandish

راه آسان برای ارتباط با ما - کانال تلگرام تصویرگران پویا اندیش

کلیه حقوق سایت متعلق به آموزشگاه سفالگری تصویرگران پویا اندیش می باشد