اهمیت آموزش سفالگری و تاثیر سفالگری روی خلاقیت

اهمیت آموزش سفالگری :

سفالگری همواره یکی از مهم ترین هنر ها در طول تاریخ بوده است . هنر سفالگری یک از مناسب ترین راهکارهای درمانی برای ایجاد آرامش به شمار می رود. یادگیری سفالگری با ایجاد همکاری طبیعی میان ذهن و بدن یک فعالیت هنری بسیار مناسب برای ایجاد تفکر خلاق و ذهن باز برای رویارویی با مشکلات می باشد که تأثیر بسیار زیادی در کاهش نگرانی و استرس دارد .
در گذشته از سفالگری برای ثبت اطلاعات و خاطرات مهم خود استفاده می کردند ، این موضوع در آثار باستانی به دست آمده از تمدن های گذشته که طی حفاری های متعدد کشف شده اند،  قابل مشاهده است. سفالگری از پتانسیل بالایی در میان مردم برخوردار بوده است و بسیاری از آثار باستانی به جا مانده از هزاران سال پیش مربوط به سفال های بسیار زیبا و هنرمندانه است.
هنر سفالگری علاوه بر این که یک سرگرمی به شمار می رود ، همچنین یک راه خوب برای برقراری ارتباط میان ذهن و بدن نیز محسوب می شود. قدم نهادن در مسیر خلق آثار جدید توسط سفالگری ، یک تکنیک یادگیری می باشد و بستری برای تقویت خلاقیت و افزایش مهارت های هنری را برای شما فراهم می آورد.

 

در این مطلب به بیان برخی از مزایای سفالگری می پردازیم :
افزایش خلاقیت با سفالگری : سفالگری فرصت مناسبی را برای ابراز خلاقیت و مهارت های هنری برای شما فراهم می آورد ؛ در واقع با استفاده از هنر سفالگری می توان به گسترش مهارت و ابتکارات فردی پرداخت . علاوه بر آن سفالگری یک راه مناسب برای برقراری ارتباط با طبیعت به شمار می رود که این خود بستر مناسبی را برای کشف توانایی های درونی افراد فراهم می آورد سبب بهره گیری از تفکر خلاق و باروری در این زمینه می گردد ؛ زیرا با سفالگری می توانید ایده های موجود در ذهن خود را به طرح های اجرایی تبدیل کنید و به تولید مجسمه های بسیار زیبا بپردازید، به این ترتیب سفالگری منافع جسمی و روحی فراوانی را در پی دارد و ایجاد تفکر خلاق یکی از خروجی های ارزشمند این هنر محسوب می شود. سفالگری یکی از بهترین راه ها برای ارتباط انسان با محیط زیست است و برای افراد در سنین مختلف می تواند منجر به کشف پدیده های جدید در زندگی گردد .

 

افزایش اعتماد به نفس با سفالگری : با یادگیری سفالگری می توان یک گام مؤثر در جهت پیشرفت و بهبود مهارت های درونی برداشت و به شکوفایی استعدادهای درونی و رهایی از احساسات منفی و غم و اندوه دست یافت . یادگیری سفالگری یک تجربه لمسی برای افراد فراهم می آورد که سبب انتقال آرامش و معنویت موجود در طبیعت به افراد می گردد و ذهن و بدن را تحت تأثیر خلاقیت های بی شماری قرار می دهد ، علاوه بر این تشخیص استعداهای درونی منجر به تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس در افراد می شود .

بهبود تمرکز: سفالگری فعالیتی است که به تمرکز احتیاج دارد و سبب از بین رفتن نگرانی های موجود در زندگی روزمره می شود. زمانی را که شما به سفالگری و خلق آثار هنری جدید اختصاص می دهید ، تأثیر بی نظیری در بهبود تمرکز ذهنی شما دارد و همچنین می تواند موجب ایجاد بهبود در سایر ابعاد زندگی شما گردد . دست های ما یکی از بهترین خروجی ها برای خلاقیت به شمار می روند و استفاده از حس لامسه برای سفالگری نیازمند تمرکز است ، در واقع سفالگری با سرگرم ساختن شما قدرت تمرکزتان را افزایش می دهد و همچنین می تواند موجب کاهش حواس پرتی و حتی استرس و اضطراب در شما گردد .

تمرین مچ دست و بازوها : حرکت های انجام شده توسط دست ها که از آن برای سفالگری استفاده می شود، تمرین مناسبی برای حرکت دست ها و عضلات آن به شمار می رود و یادگیری سفالگری به خصوص برای افرادی که در مهارت های حرکتی دستان خود دچار مشکل هستند ، یک فعالیت بسیار عالی برای تمرین مچ دست و بازوها می باشد .
یک درمان طبیعی برای کاهش درد : علت شایع اکثر دردها و ناراحتی های موجود به دلیل استرس است، حال آن که یادگیری سفالگری یک راهکار عالی برای مهار استرس به شمار می رود . سفالگری یک سرگرمی بسیار عالی محسوب می شود که از آن می توان برای کاهش استرس بهره برد و بیماری های ناشی از استرس و اضطراب را سریع تر بهبود بخشید .

کلیه حقوق سایت متعلق به آموزشگاه سفالگری تصویرگران پویا اندیش می باشد