مزایای آموزش سفالگری : سفالگری یکی از محبوب ترین فعالیت های هنری می باشد که علاوه بر ایجاد سرگرمی و تفریح در اوقات فراقت، دارای مزایای بی نظیری در سلامتی نیز می باشد که از آن جمله می توان به ایجاد آرامش روحی و معنوی سفالگری در افراد اشاره کرد. آموزش سفالگری، روندی را برای بروز خلاقیت ها و مهارت های فردی فراهم می آورد و همچنین یک فعالیت مناسب برای ایجاد آرامش در ذهن می باشد و می توان از آن برای مدیتیشن استفاده نمود.

ساخت سفال یک سرگرمی لذت بخش می باشد و امکان بروز استعدادها و خلاقیت را فراهم می آورد. استفاده از خاک رس در سفالگری، احساس شادی و رضایت از زندگی را در افراد ایجاد می کند. تمایل به ابداع و خلق اشیای جدید در بسیاری از انسان ها وجود دارد و سفالگری به عنوان یک هنر ارزشمند، مناسب ترین راه برای بروز خلاقیت در افراد می باشد و فرصت مناسبی را برای خلق آثار هنری جدید فراهم می آورد.
آموزش سفالگری، چشم اندازی خوش بینانه را در افراد ایجاد می کند؛ سفالگری یک فعالیت هنری ارزشمند برای افزایش نگرش مثبت در افراد می باشد و این ویژگی منحصر بفرد سفالگری در تمام ابعاد زندگی تأثیر گذار است و سبب ایجاد مسیری هموار به سمت موفقیت می گردد. به این ترتیب یادگیری سفالگری، موجب گسترش دید خوش بینانه در زندگی تان می گردد و زمینه را برای پیشرفت و موفقیت برایتان فراهم می آورد.
با آموزش سفالگری می توانید فرایند آزمون و خطا را به طور مستقیم در زندگی تجربه کنید و به این ترتیب اشتباهات احتمالی در سفالگری و تلاش در رفع ایرادات به وجود آمده در این زمینه، سبب افزایش قدرت تحمل و درک شما می گردد.

مزایای آموزش سفالگری

زندگی نیز مانند سفال، یک فرایند است. در فرایند سفالگری باید در به تهیه گل خاک رس اقدام نموده و سپس با شکل دادن به گل خاک رس آن را به یک اثر هنری زیبا تبدیل کرد و پس از آن مراحل پخت و حرارت سفال را به انجام رساند و در صورت نیاز به لعابکاری و تزیین آن، پرداخت. با انجام این مراحل در سفالگری می توان با تمرین برنامه ریزی و انجام کارها در زندگی روزمره و نحوه تأثیر فرایندهای مختلف در زندگی اطلاع پیدا کرد.
هر فردی دارای خلاقیت ها و توانایی های درونی منحصر به فردی می باشد و کار با گل خاک رس در سفالگری می تواند منجر به کشف خلاقیت در زندگی افراد گردد. سفالگری یک فرایند خلاق و رسا برای رشد و پرورش استعدادهای درونی می باشد.
با شروع حرکت چرخ سفالگری، توده خاک رس مرطوب شکل می گیرد و برای انجام این کار نیاز به هماهنگی میان ذهن و بدن می باشد، به وسیله سفالگری، زمینه مناسبی برای افزایش تکمرکز و رهایی از استرس های روزانه فراهم می گردد.
آموزش سفالگری یک تجربه معنوی منحصر به فرد برای هنرمند می باشد و ارتباط با خاک رس سبب ایجاد احساس آرامش روحی و روانی می گردد؛ زیرا خاک رس در طبیعت، دارای جریان آرامش بخش و تسکین دهنده می باشد. به خصوص خاک های رس بر پایه کوارتز دارای انرژی بی نظیری هستند که لمس کردن آن ها، انگیزه و نشاط روحی در افراد ایجاد می کند.
وجود ترکیبات کوارتز و مواد معدنی در خاک رس سبب ایجاد انرژی ریکی درون آن گردیده است و آثار معجزه بخشی در درمان بسیاری از بیماری ها دارد. سفالگری، ارتباط عمیقی را میان ذهن وبدن انسان ایجاد می کند و برای افراد در هر گروه سنی، یک فعالیت ایده آل و بسیار عالی می باشد. بنابراین سفالگری یکی از مناسب ترین فعالیت ها برای رهایی از استرس و اضراب به شمار می رود و با شکوفایی خلاقیت ها و استعداد درونی افراد، موجب رهایی آنان از انرژی های منفی می گردد.
سفال یکی از تأثیر گذارترین آثار هنری در زندگی می باشد که می تواند سبب افزایش کیفیت زندگی گردد؛ زیرا آموزش سفالگری سبب ایجاد آرامش و اطمینان خاطر در زندگی می گردد و نا امیدی و یأس را از زندگی دور می کند و این به دلیل خاصیت بی نظیر خاک رُس در ایجاد احساس آرامش و رضایت در هنرمند می باشد. آموزش سفالگری به عنوان یک درس آموزنده در تمام مراحل زندگی کاربرد دارد که می تواند سبب ایجاد انگیزه و نشاط در زندگی افراد گردد.

مقالات : اطلاعات بیشتری در مورد سفالگری داشته باشیم .

 • شماره های تماس :

  ۰۵ ۰۵ ۵۸ ۲۲   –   ۵۸۷ ۵۸۷ ۲۲ – ( ۰۲۱ )

  ۵۸۷۶۳۲ ۲۲    –    ۵۸۷۶۲۱ ۲۲

  ۲۲۵۸۵۹۷۷    –    ۵۸۷۶۵۰ ۲۲

  همراه : ۰۹۱۲۱۸۸۴۸۲۱

 • آدرس :

  تهران – پاسداران – بالاتر از برج سفید – ابتدای گلستان سوم

  بعد از رستوران چیتر برگر – ساختمان ۱۲۰

  مرکز تخصصی آموزش سفالگری – پویا اندیش

1
آدرس پویا اندیش

@pouyaandish

راه آسان برای ارتباط با ما - کانال تلگرام تصویرگران پویا اندیش

کلیه حقوق سایت متعلق به آموزشگاه سفالگری تصویرگران پویا اندیش می باشد